معرفی وبلاگ
اينجا قراره در مورد مطالبي كه مي بينم و مي شنوم و فكر مي كنم بنويسم!
صفحه ها
دسته
لینک های مورد علاقه
سایت‌های محبوب من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 203399
تعداد نوشته ها : 181
تعداد نظرات : 204
پیج رنک گوگل وصیت شهدا ذکر روزهای هفته اوقات شرعی
تفکرگاه
Rss
طراح قالب
GraphistThem220

خانم موسوي يكي از پرستاران دوران دفاع مقدس، از ميان همه ي تصوير هاي آن روزها يكي را كه از همه ي آن ها در ذهنش پر رنگ تر است، اينچنين روايت مي كند:
يادم مي آيد يك روز كه در بيمارستان بوديم، حمله شديدي صورت گرفته بود. به طوري كه ازبيمارستان هاي صحرايي هم مجروحين زيادي را به بيمارستان ما منتقل مي كردند.اوضاع مجروحين به شدت وخيم بود. در بين همه آنها، وضع يكيشان خيلي بدتر از بقيه بود. رگ‌هايش پاره پاره شده بود و با اين كه سعي كرده بودند زخم هايش را ببندند، ولي خونريزي شديدي داشت. مجروحين را يكي يكي به اتاق عمل مي ‌برديم و منتظر مي مانديم تا عمل تمام شود و بعدي را داخل ببريم.

وقتي كه دكتر اتاق عمل اين مجروح را ديد، به من گفت كه بياورمش داخل اتاق عمل و براي جراحي آماده اش كنم. من آن زمان چادر به سر داشتم. دكتر اشاره كرد كه چادرم را در بياورم تا راحت تر بتوانم مجروح را جابه جا كنم.
همان موقع كه داشتم از كنار او رد مي شدم تا بروم توي اتاق و چادرم را دربياورم، مجروح كه چند دقيقه اي بود به هوش آمده بود به سختي گوشه چادرم را گرفت و بريده بريده و سخت گفت: من دارم مي روم كه تو چادرت را در نياوري. ما براي اين چادر داريم مي رويم... چادرم در مشتش بود كه شهيد شد.

از آن به بعد در بدترين و سخت ترين شرايط هم چادرم را كنار نگذاشتم.

 

_______________

پي‌نوشت1:اين خاطره زيبا رو از  http://www.mohajaba.blogfa.com/post/122/خواهرم-چادرت- كپي كردم. كاش يه ذره درك كنيم.

پي‌نوشت2: اينقدر اين روزا حرف تو دل هست كه... ترجيح مي‌دم نگم؛ ولي يه دو تا نكته كوچولو: واقعا افتخار مي‌كنم كه براي جليلي تبليغ كردم و بهش رأي دادم؛ و واقعا ناراحت كنندست نوشته‌هاي مدعيان وحدت و بصيرت؛ كه دقيقا دارن تو تيم دشمن بازي مي‌كنن اين روزها و البته و صدالبته كه با اين نوشته‌هاشون بايد هم بي‌بي سي با ذوق و افتخار نشونشون بده و كاش و صد كاش كمي با خودشون خلوت كنن كه ببينن دارن چه مي‌كنن:( و يه دل‌نوشت هم اين‌كه چقدر حيف كه مردم باختند اتفاقا و نمره بصيرت اصلا نگرفتن و نتونستن حماسه واقعي رو خلق كنن:(

پي‌نوشت 3: لينكاي جالب اين روزا خيلي زياد بودن و خيلي مطالب قشنگي در كنار مطالب تاسف‌بار عده‌اي نوشته شد؛ كه باعث افتخار بود اين همه ظرفيت؛ ولي اين دو تا لينك رو دوست دارم بذارم برا خوانندگان مطالبم:

http://panahian.blog.ir/post/13

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=160310


1392/3/27 12:38
X