معرفی وبلاگ
اينجا قراره در مورد مطالبي كه مي بينم و مي شنوم و فكر مي كنم بنويسم!
صفحه ها
دسته
لینک های مورد علاقه
سایت‌های محبوب من
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 203400
تعداد نوشته ها : 181
تعداد نظرات : 204
پیج رنک گوگل وصیت شهدا ذکر روزهای هفته اوقات شرعی
تفکرگاه
Rss
طراح قالب
GraphistThem220

ايام راهپيمايي‌ها كه مي‌شه، تو تن خيلي‌ها از بچه‌ها گرفته تا جوونا، لباساي خوشگلي ديده مي‌شه، لباسايي با عكس حضرت ماه امام خامنه‌اي، يا افتخارات ميهن اسلاميمون؛ شهداي جنگ تحميلي، فرماندهان جنگي و شهداي جوان هسته‌اي و ... . حتي ديدن اين لباسا هم باعث شادي و سرور مي‌شه، و آدمو به وجد مي‌ياره. ولي نمي‌دونم چرا اين مدل لباس پوشيدن فقط محدوده به همين ايام و ديگه هيچ وقت كسي جرات نمي‌كنه از اين دست لباسا تنش كنه. حالت عادي، لباس همه اقشار تو يه مايه‌ست. مذهبي و غيرمذهبي و اهل تامل و تفكر و... .

 البته اگه كسي تو ايام عادي بخواد همچين لباسي تنش كنه، هم خودش روش نمي‌شه، هم انگار كسي برنمي‌تابه اين كارش رو. حتي عرضه اين مدل لباسا هم تو ايام خاص انقلابيه كه زياد مي‌شه و اصلا اين مدل لباسا مناسبتين و حتي خيلي جاها شايد به اين راحتي‌ها نشه از اين دست لباسا رو پيدا كرد. به خلاف لباساي پر از عكس بن‌تن و بت‌من و سوپر‌من و اسپايدرمن و هيولا و اسكلت و ... . بماند كه اين روزا اگه كسي بخواد لباس بدون نوشته انگليسي پيدا كنه، حتي اگه كل بازار رو هم زير و رو كنه، بعيده اين توفيق حاصلش بشه و احيانا اگه از فروشنده‌ها بخواي لباس بدون نوشته‌هاي بامعني و هدف‌دار و يا بي‌معني انگليسي بهت بدن، با بهت و تعجب و در نهايت جواب منفي فروشنده مواجه مي‌شي و انگار حتي اقشار مذهبي جامعه هم فقط و فقط متقاضي لباس‌هاي اين‌چنيني‌اند. اصلا انگار لباسي كه بيشتر از حروف و نوشته‌هاي انگليسي و اين چهره‌هاي كارتني و هيولايي استفاده كنه، بيشتر به وظيفه لباس بودنش داره عمل مي‌كنه! اصلا چرا جاي دوري بريم؛ كافيه يه شب بري تو شهر شهره به مذهب ـ قم ـ و تو مركز شهر، حرم مطهر و با چشماي دوربينت به پوشش بچه‌ها تو حرم نگاه كني، فك نمي‌كنم موفق بشي، به تعداد انگشتاي كف دست لباس عاري از علائم و نوشته‌هاي توليدي دشمناي سرسختمون پيدا كني و نمي‌دونم چرا به اين‌جا كه مي‌رسه حتي پدرا و مادراي مذهبي و سختگير در تربيت فرزندان هم، كاملا كوتاه اومدن و گاهي به تن بعضي بچه‌ها لباسايي مي‌بينيم كه واقعا جاي تعجب داره و اصلا نزديك‌تر؛ همين خود من وشما وقتي مي‌خوايم براخواهرزاده و برادرزاده و بچه دوست و آشنامون لباس بخريم، از همين لباس‌ها مي‌خريم. البته من كاملا واقفم كه واقعا پيدا كردن لباس مناسب و خالي از اين نشانه‌ها، تو بازار امروز خيلي خيلي سخته؛ و حتي اطراف حرم و تو نمايشگاه‌هاي ايام مذهبي هم تك و توك لباس مناسب و يا ساده و يا باظاهر مذهبي پيدا مي‌شه و اون هم با قيمت فوق‌العاده و در تعداد محدود و در واقع در حكم دكور نمايشگاه! بماند كه برا لباس بزرگسال هم ديگه همه چشم‌ها عادت كردن به خريد و فروش و عرضه لباس‌هاي تنگ اندامي آقايان و خانم‌ها در ملا عام و حتي در نزديك‌ترين جاي ممكن به حرم امام رضا(عليه‌السلام) و حضرت معصومه(سلام الله عليها) و گاهي چهره اين خريد و فروش‌ها واقعا زننده است و برخي افراد مذهبي وافعا مجبور مي‌شن كه در كوچه و خيابان سر به زير حركت كنن.

 ولي واقعا عرضه متوقفه بر تقاضا و كافيه نياز و خواسته مشتري اين نباشه. نبض بازار رو مشتري و خواسته اون تعيين مي‌كنه و خيلي سريع مي‌شه بازار رو با خواسته مشتري تطبيق داد. (البته وقتي اصلا مشتري مياد و مي‌گه لباسي مي‌خوام كه از اين لحاظ پر و پيمون‌تر باشه! ديگه چي‌ مي‌شه گفت؟!)

اگه كمي تو منابع اسلامي نگاه كنيم، مي‌بينيم تو سبك پوشش اسلامي، احاديث زيادن و خيلي تاكيد شده رو لباسي كه بر تنمون مي‌‌كنيم دقت كنيم و روي رنگ و مدلش حساس باشيم. (ايشاللا به زودي از  همچين احاديثي هم استفاده مي‌كنم)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پي‌نوشت1:

راستش من هميشه رو لباس جفت پسرام، مثل خودم، حساس بودم و هستم و چه زيادن لباس‌هايي كه دوستان و آشناها براي خودم يا پسرام آوردن و به خاطر نداشتن معيارها، با وجودي كه هديه‌دهندشون برام عزيز بوده و لباس هم اتفاقا كيفيت و قيمت بالايي داشته، ولي نتونسته از فيلتر من نمره بگيره و هيچ‌وقت اونو استفاده نكردم، و حتي دلم نيومده لباسي رو كه خودم نمي‌پسندم به كس ديگه‌اي هم بدم.

اين عكس رو نگاه كنين؛

لباس بدون نوشته انگليسي

لباس بدون نوشته انگليسي

لباس اول ظاهرا شبيه لباس دومه، فقط با حذف نوشته‌ي تابلو و تو چشم‌زن انگليسي؛ و البته كار دست خودم! گرچه خيلي خوب نشده، ولي من شخصا اين رو ترجيح مي‌دم! و تلاش مي‌كنم از اين به بعد لباس بچه‌هام رو خودم بدوزم و نهايتش اينه كه يه ذره وقت بايد بذارم(تازه از نظر پولي هم واقعا به صرفست و ديگه حسابي حمايت از سرمايه ايراني و توليد مليه!)

پي‌نوشت2:

يادمه جايي مي‌خوندم اوائل انقلاب از يكي از شهداي بزرگوار مي‌پرسن چرا ديگه از لباس لي(شلوار لي)استفاده نمي‌كني، تو جواب گفته بود كه من لباس دشمنم آمريكا رو تنم نمي‌كنم!


1391/12/24 6:54
X